Producent nawozów dolistnych
Producent nawozów dolistnych
Ostatnia aktualizacja:

Korzyści ze stosowania mikrogranulatu podczas siewu

Firma DR GREEN chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Rolnika  stworzył wraz z Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Rzeszowskim nawóz mineralny MIKROGRANULAT DO SIEWU PRECYZYJNEGO.  Produkt powstawał przez 5 lat w ramach projektu BIOSTRATEG. To dzięki tym wieloletnim badaniom stworzyliśmy innowacyjny produkt, którego najważniejszą funkcją jest wprowadzenie szybko dostępnych dla rośliny związków odżywczych mających kluczowe znaczenie w fazie kiełkowania i wschodów. Aby osiągnąć ten cel skorzystaliśmy z surowców pochodzenia alternatywnego. Dzięki temu działaniu uzyskaliśmy unikatowe połączenie Fosforu (P2O5) 280 g/kg i Wapnia (CaO) 350 g/kg. Dodatkowo produkt został wzbogacony o związki ukorzeniające. Nasz innowacyjny nawóz otrzymał rejestrację z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz został opatentowany.

Korzyści

  • Zastosowanie podczas siewu – blisko ziarniaka, umożliwia szybki dostęp do składników pokarmowych na bardzo wczesnych etapach rozwoju rośliny.
  • Znajdujące się w nawozie fosfor i wapń wspierają rozwój wydajnego systemu korzeniowego rośliny. Szybko rozwinięty i rozległy system korzeniowy zwiększa szanse rośliny na przezimowanie w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Stosowanie

Nawóz doglebowy do siewu precyzyjnego stosuje się rzędowo, łącznie z siewem
w bezpośredniej bliskości nasion. Do dozowania zalecamy używać specjalistycznych aplikatorów do mikrogranulatu. Zalecana głębokość siewu to 2-4 cm pod ziarenkiem.

Rodzaj uprawyDawki nawozu aplikowane wraz z siewem nasion [kg/ha]
Rzepak ozimy i jary30-40
Kukurydza30-40
Burak cukrowy30-40
Słonecznik30-35
Soja30-35

Doświadczenia